Posted by on 09/27/2023

У штаб-квартирі Альянсу немає дискусій про мирні плани для України, які вона вважає «неприйнятними». Про це журналістам у Брюсселі заявила посол України при НАТО Наталія Галібаренко.

«Скажу чесно – в штаб-квартирі – ніколи. На деяких форумах, де збираються експерти, неурядові організації, – так, мені доводилося чути такі питання і такі припущення про те, що, можливо, Україні варто враховувати досвід Німеччини, яка вступала до НАТО окремою частиною, а потім приєдналася друга частина (…). Люди, мені здається, просто тестують ґрунт. Вони хочуть подивитися, якою буде реакція на ті чи інші пропозиції», – розповіла дипломатка, відповідаючи на запитання Радіо Свобода.

Галібаренко також розповіла, що дискусії всередині штаб-квартири НАТО радше зміщені на те, «як нам поєднати перемогу у війні з реформами, тому що всі розуміють, наскільки це важко».

«Іноді навіть партнери визнають, що вони забагато від нас вимагають. Тому що Україна воює, і, на жаль, іноді, коли ти сидиш у мирні часи в мирному Брюсселі в штаб-квартирі, то, можливо, про це забуваєш. І по факту іноді по реформах до нас висуваються ті самі вимоги, які виконували країни абсолютно в мирний час. І це при тому, що нам треба зробити все в турборежимі», – зазначила дипломатка.

У липні відбувся дводенний саміт НАТО у Вільнюсі. Генеральний секретар Єнс Столтенберґ 11 липня заявив, що Україна отримає запрошення на вступ до Альянсу, коли «погодяться усі союзники і будуть виконані умови». Він уточнив, що умови передбачають два виміри – модернізація оборонних інституцій України та війна, яка триває в країні.

У комюніке Альянсу за підсумками першого дня саміту йшлося про те, що поступ України на шляху до інтеграції в НАТО «вийшов за рамки потреби» в Плані дій щодо членства. Члени НАТО підтвердили намір прийняти Україну до НАТО, заявлений на саміті 2008 року в Бухаресті. Втім, часові рамки цього кроку й досі не визначені.

Posted in: Новини, Світ

comments

be the first to comment

залишіть свій коментар:



                 


Discover more from LINE UA

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading